Nowa jakość w psychologii

Wolska & Wałęsa to odpowiedź na wymóg współczesnych czasów. Aleksandra Wolska i Grzegorz Wałęsa to dwójka psychologów, przyglądających się naszej rzeczywistości w wielu obszarach. „Doskonale zdajemy sprawę jak ważnym elementem naszego funkcjonowania jest psychika, nasze dobre samopoczucie i życie zgodne ze sobą.” – mówią.

„Współczesny człowiek podczas życia doświadcza ogromu zmian, które wpływają na jego wewnętrzny i zewnętrzny krajobraz. Wielość możliwości i wyborów, dostępność różnorodnych stylów życia, wszechobecne pokusy – powodują chaos i trudności w naszym życiu. Często, w codziennym pędzie zatracamy radość, zadowolenie, satysfakcję z tego co robimy, co przekłada się na to co dzieje się       w naszych związkach, rodzinach i jak radzą sobie nasze dzieci.”

Celem Wolska & Wałęsa jest uwrażliwienie osób, które do nas trafiają,  na rolę naszych relacji z samym sobą, z bliskimi i z otaczającym światem. Zajmujemy się kompleksowo naszymi klientami, poprzez coaching, trening grupowy i indywidualny, szkolenia i pomoc psychologiczną.

Każdy klient który do nas przychodzi, może liczyć na indywidualne taktowanie,  w odpowiedzi na to kim jest i jakie są jego potrzeby. Szanujemy autonomię, światopogląd i sprawy, z którymi do nas trafia. Autentycznie angażujemy się w osobiste historie naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dla nich dyskrecja, przestrzeganie zasad etyki i tajemnicy zawodowej. Dbamy o najwyższe standardy i dostosowujemy naszą pracę do potrzeb i prywatności zwracających się do nas osób. 

W biznesie i psychologii działamy od ponad 13 lat, łącząc doświadczenia z pracy klinicznej, akademickiej, organizacyjnej i biznesowej.  Wiele wymagamy od siebie, stale rozwijając nasze umiejętności i wprowadzając najbardziej aktualne podejścia w pracy z ludźmi.

Aleksandra Wolska jest psychologiem. Doktoryzuje się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, gdzie także wykłada statystykę i psychometrię. Doświadczenie treningowe w biznesie i zarządzanie firmą Sanitrans,  przekłada się na świetne odczytywanie potrzeb właścicieli i zarządzających przedsiębiorstwami. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży w sektorze B2B. Od wielu lat z powodzeniem zarządza wieloosobowym zespołem. Współpracuje zarówno z firmami rodzinnymi jak i korporacjami. W centrum jej zainteresowań są problemy wynikające z nieprawidłowego przepływu informacji, problemy komunikacyjne oraz kłopoty natury emocjonalnej paraliżujące i utrudniające funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Aleksandra interesuje się także zarządzaniem emocjami i optymalnym wykorzystaniem własnych zasobów osobowych w celu jak najlepszego funkcjonowania. Od 12 lat współpracuje z Uniwersytetem Laval w Quebecu, oraz Uniwersytetem w Moncton.

Grzegorz Wałęsa to psycholog skupiający się na rozwoju osobistym i psychologii pozytywnej. Praktykę psychologiczną prowadzi od 2004 roku. Rozwija swoje doświadczenie coachingowe w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, pośród doświadczonych nauczycieli coachingu, psychoterapeutów i trenerów.  Na co dzień – klinicysta w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy.

W swoim szerokim spektrum doświadczeń zawodowych, pracował w doradztwie politycznym, organizował i uczestniczył w misjach charytatywnych w Afryce Zachodniej, misji w Afganistanie,  doradzał małym i średnim firmom.  Specjalizuje się w relacjach międzyludzkich, uwrażliwiając klientów na ich znaczenie w codziennym życiu: przez relacje rodzinne, małżeńskie i partnerskie, do relacji w życiu zawodowym. Doradza właścicielom firm.

Indywidualnie pracuje z klientami nad ich rozwojem, samorealizacją, satysfakcją życiową oraz zrozumieniem i wdrażaniem w życie swoich potrzeb i pragnień.

Proponujemy wybór jednego z naszych pakietów rozwojowych. Uczestnictwo w nim to intensywne doświadczenie kontaktu z samym sobą, z naszym stosunkiem do ludzi i jakością naszych relacji.

Klient ma okazję doświadczenia i zrozumienia swoich potrzeb, emocji, rozpoznania i zmiany stylu życia. W czasach, gdzie tak trudno o satysfakcję, równowagę i właściwy balans, my zadajemy pytania na czym ci zależy, gdzie jesteś w życiu i swoim związku, czy wiedziesz życie o jakim marzyłeś, czy się realizujesz, jak wpływa na Ciebie Twoja praca i jak się w niej czujesz?

Pracujemy indywidualnie, z parami i całymi rodzinami wymagającymi pomocy i zrozumienia co dzieje się obecnie w ich życiu. Towarzyszymy w drodze do realizacji własnych celów, w rozwoju i dokonywaniu zmian w  życiu osobistym i zawodowym.

Dewizą Wolska & Wałęsa jest praca, zaufanie i dyskrecja. Z nami poczujesz się dobrze we własnej skórze, odkryjesz co jest dla Ciebie ważne, rozwiniesz swoje mocne strony, zwiększysz swoją wrażliwość na relacje, kontakt ze sobą i komfort życia.

W pracy z nami, masz możliwość wyboru działania, które najbardziej Ci odpowiada. Oferujemy indywidualną konsultację z psychologiem, rozmowę, diagnozę i poradnictwo psychologiczne. Na podstawie testów tworzymy szeroki profil osobowości klienta, pokazujący mu jego styl zachowania, mocne strony, obszary które dobrze rozwijać i eksplorować. W profilu otrzymujesz wskazówki jakie zachowania przynoszą Ci korzyść, a jakie dobrze eliminować.

Klient może wybrać pakiety rozwojowe, które najbardziej odpowiadają jego aktualnym potrzebom.

Dzięki MINDFULNESS, przyjrzysz się jak wygląda Twoje życie i jak działać w zgodzie ze sobą. SOFT SKILLS to działania z umiejętnościami niezbędnymi do dobrego wykonywania pracy zawodowej. Rozwijamy umiejętność komunikacji, pracę w grupie, podejmowanie decyzji i pracę pod presją. To niezbędne cechy, by osiągnąć sukces.

W pakietach EMOCJE, ZARZĄDZANIE GNIEWEM I ZARZĄDZANIE STRESEM masz możliwość nabycia większej samoświadomości, radzenia sobie, przeżywania, rozumienia i wyrażania emocji w konstruktywny i skuteczny sposób. 

ASERTYWNOŚĆ to pakiet, w którym nauczysz się postawy w której wyrażać będziesz to czego chcesz   i do czego masz prawo. Poznasz i ustalisz swoje granice. Nauczysz się odmawiać i niwelować napięcie pojawiające się wtedy, gdy zgadzasz się na coś, na co tak naprawdę nie masz ochoty.  Dzięki asertywności zaczniesz dostawać więcej tego czego chcesz, a Twoje zachowanie będzie przynosić  Ci większy szacunek ze strony innych.

Wolska & Wałęsa interesują się problemem sukcesji w firmach rodzinnych, założonych w czasie przemian ustrojowych. Pracują z firmami borykającymi się z koniecznością sukcesji, nieprzygotowanymi do tego, gdzie sukcesorzy mają trudności w kompetencjach biznesowych lub zarządczych.

W biznesie nasze działania koncentrują się na następujących obszarach:

  • Psychologia pracy i organizacji
  • Trening grupowy i indywidualny
  • Prowadzenie warsztatów rozwojowych
  • Ocena pracowników i zasobów ludzkich
  • Zarządzanie rozwojem
  • Coaching zespołów i menadżerów
  • Executive coaching

 

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search